Petlas'tan sosyal sorumluluk mesajlı Anneler Günü reklamı

 Türkiye 15 Mayıs 2017 Müjde Bayındır

Lastik markaları, erkek ağırlıklı hedef kitleye seslenmek için genelde Babalar Günü'nde iletişim yapar. Ancak Petlas, Anneler Günü için hazırladığı reklam filmiyle ezber bozuyor. Petlas da sosyal sorumluluk mesajı taşıyan Anneler Günü reklam filmi "Tüm yarışların anası"nı yayınladı.

Çıkış noktası, hepimizin aşina olduğu bir kavram: Anneler çocukları konusunda her zaman endişelidir. Özellikle de onlar direksiyon başındayken. Yan ya da arka koltuktan "amman evladım hız yapma!", "dikkatli sür evladım!" tarzı anne müdahalelerini hemen herkes bilir.

Reklam filminde aralarında Türkiye Şampiyonlar Şampiyonu ve 2016 Ralli Şampiyonası ikincisinin de bulunduğu sekiz sürücü tam yarış başlangıcında büyük bir sürprizle karşılaşıyor. Annelerin yarış arabalarında çocuklarının yanında co-pilot koltuklarında yerlerini alıp, daha ilk virajdan itibaren komik tepkiler vermeye başlıyorlar. Filmin sonunda “Yarışı bilemeyiz... Ama trafikte lütfen kopilotunuz annenizmiş gibi hep dikkatli sürün” mesajı verilirken tüm annelerin de anneler günü kutlanıyor.

Çekimleri İzmit Körfez Pisti’nde gerçekleştirilen filmin yönetmenliğini Vural Uzundağ, prodüksiyonunu da GoGo Project üstlendi.

Künye:

Reklamveren Petlas
Reklamveren Temsilcileri Serdar Işık, Alper Şahin
Reklam Ajansı Havas İstanbul
Kreatif Direktör Ergin Binyıldız
Yaratıcı Ekip Ahmet Sefer, Sezgin Rızaoğlu, Betül Saykan, Neslihan Arslan
Müşteri İlişkileri Grup Direktörü Sibel Yeşileker
Müşteri İlişkileri Ekibi Esra Akbaş, Merve Haşimoğlu
Dijital Stratejist Esra Günel
Prodüktör Sıla Salgın
Prodüksiyon Şirketi GoGo Project
Yönetmen Vural Uzundağ
Görüntü Yönetmeni Hakan Kasırga
Ses Miksajı Murat Çelikkol (Otomat)
Müzik Universal Music Publishing Turkey

 

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları