Halkbank'tan Anneler Günü'ne özel duygusal film

 Türkiye 12 Mayıs 2017 Merve Eker

Halkbank'ın Anneler Günü'ne özel hazırlanan duygu yüklü "Her Şey Annemle Güzel" filmini fikir aşamasından çekimlere kadar mercek altına aldık.

Halkbank, Anneler Günü için izleyenleri çocukluklarına götürecek, duygu yüklü bir reklam filmi yayınladı. Campaign Türkiye ekibi olarak çekimlerine konuk olduğumuz “Her Şey Annemle Güzel” filmi, bankaların anne kızlık soyadı sorusundan yola çıkarak izleyiciye bizi her şeyimizle çok iyi bilen annelerimizi gerçekten ne kadar tanıyoruzu sorgulatıyor.

Halkbank Çağrı Merkezi’nde başlayan reklam filminde, çağrı merkezi çalışanı telefondaki müşteriye rutin kimlik doğrulama sürecinin bir parçası olan “Annenizin evlenmeden önceki soyadının 3. ve 5. harfini söyler misiniz?” sorusunu yöneltiyor. Sorunun yanıtını bekleyen çalışanın gözü annesinin masasının üstünde duran fotoğrafına takılınca ikinci sorusu “Annenizin en sevdiği renk?” oluyor. Bu soruyu duyan diğer çağrı merkezi çalışanları da oyuna katılıp telefondaki müşterilere “Annenizin en sevdiği yemek, en sevdiği çiçek, en sevdiği şarkı” sorularını sormaya başlıyor. Telefonun ucundakiler bu soruların cevabını çocukluklarında aramaya başlıyorlar ve film Zerrin Özer’in seslendirdiği “Her Şey Seninle Güzel” şarkısıyla birlikte izleyiciyi bir anda 70’lerden 2000’lere nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Her dönemden her kesimden anne sevgisinin ön plana çıktığı anne çocuk kareleriyle devam eden film, anneyle paylaşılan anların, onu daha iyi tanımanın değerini vurguluyor. “Belki de en güzel hediye onu tanımaktır” mesajının verildiği film, çağrı merkezi çalışanının annesini aramasıyla son buluyor.

Halkbank, Grup 7 İletişim ve Yada Film’den oluşan yaratıcı ekibin tasarladığı  “Her Şey Annemle Güzel” filmini yönetmen Sinem Cezayirli çekti. Zekeriyaköy, Beykoz Kundura Fabrikası, Florya ve YTU Teknopark’ta 4 gün süren çekimlerde 63 oyuncu rol aldı. Film, #HerŞeyAnnemleGüzel hashtag’iyle televizyonda ve dijital mecralarda yayınlanıyor.  Filmdeki kareleri gerçeğe dönüştürecek, anne ve çocukları mutlu edecek sokak etkinlikleri de Anneler Günü’nde Bağdat Caddesi ve Ortaköy’de düzenlenecek.

Çekim esnasında sorularımızı cevaplayan Halkbank Kurumsal İletişim Daire Başkanı Neşet Dereli reklam filminin içgörüsü hakkında şunları söyledi:

“Çağrı Merkezimizi arayan müşterilerimize annelerinin evlenmeden önceki soyadından harfler soruyoruz. Bu müşterilerimizin güvenliği için gerekli bir kimlik doğrulama sorusu. Ve herkes bu sorunun yanıtını çok iyi biliyor. Peki, soruyu değiştirirsek ne olur? Annenizin en sevdiği renk, yemek, çiçek, şarkı diye sorulduğunda yanıtı biliyor muyuz diye düşündük. Anneler çocukları hakkındaki her şeyi, onları mutlu edecek her ayrıntıyı ezbere biliyor. Peki, biz onlar hakkında ne kadar şey biliyoruz? Reklam filmimizde de bu içgörüden yola çıktık. Biz işimiz gereği annenizin evlenmeden önceki soyadından harfler sormak zorundayız ama siz annenize daha fazlasını sorun. Onlara zaman ayırın, onları daha yakından tanıyın. Çünkü annelerimiz bizim için bir şifreden çok daha fazlası.”

Filmin çekim arkası görüntüleri ve Neşet Dereli röportajımız için:

Künye

Reklamveren: Halkbank

Yaratıcı Ekip: Neşet Dereli, Gül Yılmaz, İnanç Emre Albayrak, Tuna Alcı, Beril Olcay,Side Yaylalı, Bilge Ceviz, Saniye Birsöz Tatlısöz, Ayşe Güneş, Yekta Kutay Tözün, Cansın Dede, Sinem Cezayirli ve Grup 7 İletişim (Duygu Çavdar, Cihan Aydın)

Prodüksiyon Firması: Yada Film

Yönetmen: Sinem Cezayirli

Yapımcı: Suat Küçükaydın, Hakan Fıçıcı

Yönetmen Yardımcısı: Ayşecan Özturan

Görüntü Yönetmeni: Fırat Lita Sözbir       

Sanat Yönetmeni: Cansu Türkeli

Kostüm Tasarım: Yağmur Ergül

Müzik: Zerrin Özer – Her Şey Seninle Güzel

Post Prodüksiyon: V For Post

Editör: Niko



 

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları