Adam & Eve/DDB’nin kurucu ortağı ajanstan ayrılıyor

Adam & Eve/DDB’nin dört kurucu ortağından biri olan Jon Forsyth, dokuz yılın ardından “yeni bir macera aramak” için ajanstan ayrılıyor.

Jon Forsyth

Adam & Eve/DDB’nin yaptığı açıklamaya göre Forsyth, 2018 yılında ajanstan ayrılacak. Ajanstan dostça ayrıldığını paylaşan Forsyth’in nasıl bir macera peşinde koşmayı düşündüğü henüz bilinmese de kreatif veya pazarlama sektöründe çalışacağı tahmin ediliyor.

Diğer kurucular; James Murphy, David Golding ve Ben Priest, ajansta kalmaya devam edecek ve Adam & Eve/DDB’yi DDB’nin mikro network’ü olarak yurtdışında yaymak için yeni görevler üstlendiler.

Murphy, Golding ve Priest sırasıyla grup başkanı, stratejilerden sorumlu üst yönetici ve CCO oldu. Yönetici kreatif direktör Ben Tollett, reorganizasyonun bir parçası olarak grup yönetici kreatif direktörü olarak adlandırıldı.

Murphy, Golding, Forsyth ve Priest, Adam & Eve’i 2008 yılında kurdular. Ardından ajansı 2012 yılında Omnicom’a tahminlere göre 60 milyon pound’a sattılar. Ajans, John Lewis için yaptığı Noel kampanyaları sayesinde de büyümeye devam ediyor.

Adam & Eve/DDB,  2014 yılında Cannes Lions’ta Yılın Ajansı seçildi. Aynı zamanda 2014, 2015 ve 2016 yıllarında da Campaign Annual tarafından Yılın Ajansı olarak taçlandırıldı.

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -