Huawei ve Saatchi Gallery'den 'selfie' iş birliği

 Sektör 25 Ocak 2017 İzel Özten

Teknoloji şirketi Huawei selfie'leri incelemek ve sanat tarihindeki kendini ifade etme kavramını açıklamak adına Londra'da bulunan Saatchi Gallery ile iş birliğine imza attı.

"Selfie to Self-Expression" isimli sergi Van Gogh'tan Rembrant'a kadar birçok sanatçının eserlerine yer verecek ve sergi Mart ayından Mayıs'a kadar sürecek. Saatchi Gallery ile iş birliği yapan Huawei, Campaign US'in haberine göre "İngiltere'deki marka varlığını geliştirme ve her yerde fotoğraf yoluyla yaratıcı ifade desteği sunmak için" böyle bir projeye imza atmış. 

Sergi "akıllı telefonun insanların kendini ifade etmesi için sanatsal bir araç olarak rolü" üzerinde duruyor. Aynı zamanda sergi 10 İngiliz fotoğrafçının Huawei'nin Leica iş birliğiyle piyasaya çıkan çift lensli akıllı telefonuyla çektiği fotoğraflara yer veriyor.

Bu iş birliği sonucunda Saatchi Gallery'de sergilenmesi için aynı zamanda en yaratıcı selfie'lerin yarışacağı #SaatchiSelfie yarışması da düzenlenecek. Dünya çapından herkesin katılabileceği bu yarışmaya katılım ise 30 Mart'a kadar devam edecek.

Huawei'nin CMO'su Glory Zhang "Akıllı telefonlar sanatsal ifadenin araçlarından biri oldu. Erişebildiğimiz bir araç olan akıllı telefonlar aracılığıyla  içsel yaratıcılığını keşfetmek ve paylaşmak isteyen selfie jenerasyonu kendini ifade edebilen jenerasyon haline geliyor" diyerek serginin amacını açıklıyor.

İki şirket arasındaki iş birliğinin tanıtım çalışmaları Huawei'nin PR ajansı olan H+K Strategies tarafından yapılıyor. Globalde 170 bin çalışanı bulunan Huawei aynı zamanda Ogilvy PR'la olan iş birliğini de devam ettiriyor. 

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -