Lider olmak için en iyiyi sunmak

“Dünyanı büyüt!” diyerek online ekranlar arasındaki yerini alan Filbox da yeni yeni şekillenen bu pazarın önemli oyuncularından biri. Filbox Satış ve Pazarlama Müdürü Selda Tekin anlattı.

Oflaz Medya Grubu tarafından 2014’te kurulan Filbox da bol seçeneği ve uygun üyelik sistemiyle online platformlar arasındaki yerini alıyor. Filbox’ın sunduğu imkanları, içeriklerinin çeşitliliğini ve diğer platformlardan ayrılan özelliklerini  Satış ve Pazarlama Müdürü Selda Tekin’den dinledik:

İnternetin ulaşım ağının ve içerik yelpazesinin çok geniş olması kullanıcıları özgür kılıyor. Dilenen içeriğe, istenilen her zaman, dilediğin yerde ulaşabiliyor olmak insanlar için çok cazip.

Günümüzde özellikle teknolojinin de gelişmesi, internet kullanım ve erişim hızının artması güncel içeriğe çok daha hızlı ve kolay ulaşabilmemizi sağlıyor.

Biz tüketicilere hem uydu üzerinden evlerinde hem de gittikleri her yerde televizyon keyiflerini yanlarında götürebilmeleri için mobil cihazlardan yayınları izleme imkanı sağlıyoruz. Filbox Hemen adında bir uygulamamız var. SinemaTV başta olmak üzere 5 sinema kanalı, DiziTV, Discovery ailesi, Viasat grubu, Eurosport, Fightbox, Penthouse, Da Vinci Learning, Trace Urban vb. dünyaca ünlü kanalları abonelerimizle sunuyoruz. Filbox Hemen’le tüm bu şifreli sinema, belgesel, spor, yetişkin, müzik, çocuk ve eğlence kanal içeriklerine istedikleri zaman bir tıkla istedikleri yerden ulaşabiliyorlar. Platformumuzda bulunan 5 sinema ve dizi kanalı, belgesel yayını yapan Discovery Channel, Discovery Showcase, Discovery Science, Animal Planet, Viasat Explore, Viasat Nature, Viasat History, Da Vinci Learning kanalları, müzik yayını yapan Trace Urban, İngilizce eğitim kanalı olan English Club TV, dünya ve dövüş sporları yayınlayan Eurosport ve FightBox, Almanca yayın yapan genel eğlence kanalı RTL, yetişkinlere özel Penthouse ve Türksat uydusu üzerinden izlenen şifresiz yüzlerce kanalı hem Filbox Cam modül hem de Filbox uydu alıcısı seçenekleri ile abonelerimize sunuyoruz. Üstelik Filbox Hemen uygulamamız ile tüm bunlara mobil cihazlarından diledikleri yerde her an ulaşabilirler.

“Herkese hitap eden bir içerik var”

Filbox Hemen’le sinema, belgesel, spor, yetişkin, çocuk vb. içeriklerin yayınlandığı tematik kanalları izleyicilerle buluşturuyoruz. Mutlaka herkese hitap edebilecek bir içerik bulmak mümkün. Dolayısıyla bu içerikleri izlemekten keyif alan herkes de bizim kullanıcı profilimizi oluşturuyor.

Ancak özellikle film ve dizi izlemekten çok keyif alan bir kitle var. Biz aksiyon, komedi, gerilim, animasyon, dram, fantastik gibi her türde dev bir film ve popüler yabancı dizi kütüphanesine sahibiz.

Belgesel ve dünya sporları da günümüzde giderek popüler olmaya başladı. Bisiklet, yüzme, tenis gibi spor müsabakalarının fanları gittikçe artıyor. İzleyicilerin son dönemdeki eğilimleri daha çok film, dizi, belgesel ve spor üzerine. Bizim de bu alanlarda oldukça kuvveti olduğumuzu söyleyebiliriz.

Ayrıca, Filbox Hemen’deki içeriklerimizi abonelerimize HD olarak sunuyoruz. Sunduğumuz yüksek çözünürlük hizmeti için ek bir ücret de yansıtmıyoruz.

Diğer platformlardan bir farkımız var...

Türkiye’de Pay TV yayıncılığı potansiyeli yüksek bir alan. Burada pazarın dengelerini belirleyen tüketici. Bu nedenle bizler de tüketicinin ihtiyacını en doğru şekilde belirleyerek onlara en uygun olanını sunabilmek için uğraşıyoruz.

Diğer platformlardan farklılaştığımız ve tüketiciye cazip gelen birçok noktamız var. Örneğin bizde aylık abonelik ve taahhüt modeli yok. Uygun fiyat politikası izliyoruz ve abonelerimizden 1 kere ödeme yaptıktan sonra herhangi bir ek ücret talep etmiyoruz. Üstelik Filbox cihazlarının (cam modül/uydu alıcısının) mülkiyetini de abonemize bırakıyoruz. Sürekli güncel, yenilikçi ve öngörülü olunması gereken bir pazardayız. Pazarın lideri olmak isteyen en iyisini sunmak zorunda.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Mart 2017 sayısında yayınlanmıştır.

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR