Yiğit Şardan: “Sektörün parlayan yıldızı içerik”

 Haber 15 Şubat 2017 Campaign Türkiye

Çok fazla medyada göremediğimiz bir isim Yiğit Şardan. Kendi deyimiyle “BLAB’ın ortağı olduğunun bile bilinmemesini” sempatik buluyor. Artık kişisel olarak en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin sağlık ve huzur olduğunu söylüyor, sektörün değiştiğini ve daha da değişeceğini işaret ediyor. Akın Arslan

Güzel Sanatlar’ın 44’üncü yılı. Geçmişten günümüze Güzel Sanatlar neler yaptı, gelecek için neler planlıyor? Bununla başlayalım.

Yiğit Şardan Önce bir kafa karışıklığını ortadan kaldıralım. İki tane Güzel Sanatlar var, biri reklam ajansı diğeri de holding. Güzel Sanatlar Holding, farklı alanlarda faaliyet gösteren bir şirketler grubu. Güzel Sanatlar reklam ajansı da bu şirketler grubunun ilk şirketi. Holding 3 temel alanda faaliyet gösteriyor: Yaratıcı hizmetler, medya hizmetleri ve içerik üretimi. Bunların dışında da spor temelli sponsorluklar yapan bir şirket. Güzel Sanatlar aynı zamanda artık bir melek yatırımcı.

Yaratıcı hizmetler dediğimizde, Güzel Sanatlar Türkiye’nin en eski ajanslarından biri. Kurulduğu günden beri yüzde 100’ü Türk sermayedarlara ait ve hep iş odaklı çalışan, markalara değer katmaya çalışan; müşterileriyle hiçbir zaman ödül konuşmayan bir ajans. Türkiye’de her zaman ilkleri başardı. Bundan 40 sene önce de ilkleri yapıyordu, bugün de birtakım konularda ilkleri yapıyor. Birkaç örnek vermek gerekirse...

Yaratıcı hizmetlerde karlılıkların düştüğüne dikkat çeken ve bugün artık büyük ajans konseptine inanmadığını söyleyen Güzel Sanatlar Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Şardan’la endüstriyi değerlendirdiğimiz röportajın tamamını özel içeriğimizde ve videomuzda bulabilirsiniz.

 

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -