Türkiye’nin 100 hikaye anlatıcısı bir araya geliyor

 Haber 17 Nisan 2017 İzel Özten

Ajans ve marka ekiplerinden oluşan bir grup reklamcı, hikaye anlatımının önemine dikkat çekmek için 100 Storysetters isimli yeni bir platform kurdu. 

Platformun amacı; reklam, pazarlama, iletişim, PR, medya ve televizyon alanında işi hikaye anlatmak olan kişileri bir araya getirerek bir organizatöre ihtiyaç duymaksızın kar amacı gütmeden düzenlenecek seminer, konferans ve atölye çalışmaları ile hikaye anlatımı konusunda uzmanlaşmak.

100 Storysetters, ilk seminerinde hikaye anlatımı konusunda dünyanın en meşhur ismimlerinden biri olan Robert McKee’yi ağırlayacak. Böylece Robert McKee’nin yılda sadece iki defa Londra ve Los Angeles’ta gerçekleşen "Story" seminerinin üçüncüsü İstanbul’da gerçekleşecek.

McKee, Story seminerinde mecra bağımsız bir şekilde içerik üreten herkes için hikaye anlatımının formüllerini paylaşacak. 3 gün süren bu seminere katılacak herkes; hikayenin hangi aşamalardan oluştuğunu, karaktere çatışmanın nasıl yükleneceğini, kahkahanın evrensel prensibi gibi birçok formülü öğrenecek.

Ajans başkanları, kreatif direktörler, marka yöneticileri, yönetmenler, senarist ve yapımcılardan oluşan bu 100 isim; seminere kendi şirketindeki 10 kişi ile birlikte katılacak. Ayrıca kampanyaya katılan her Storysetters hikayenin gücünü vurgulamak için #buişlerhikaye etiketiyle bir hikaye anlatacak.

2-4 Haziran’da Uniq Hall’de gerçekleşmesi planlanan Story seminerine katılmak ve Türkiye’nin 100 hikaye anlatıcısından biri olarak bu platformun kurucuları arasında yer almak isteyenler storysetters.com adresinden katılım sağlayabilirler. 

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -