Snapchat'ten yeni reklam özelliği

 Haber 11 Ocak 2017 İzel Özten

Snapchat, son birkaç yıldır reklamlara, yayın içi videolara ve tam kapsamlı API’a kadar her şeyi içeren reklam ürünlerini istikrarlı bir şekilde tanıtıyor. Bu araçların çeşitliliği de mobil platformda işlerini yapan çok sayıda pazarlamacının görmek istediği detaylardan biri haline geliyor.

E-ticaret markaları ve müzik yayın servisleri gibi saklama odaklı reklamcılar genellikle müşterileriyle daha derin bağlantı kurmak istiyorlar. Snap Ads ise hikayelerin arasında çıkarak işliyor. Böylelikle kullanıcılar arkadaşlarının hikayelerine bakar gibi reklamları görüp bunları tek tıkla geçebiliyor. Bu özelliğini geliştiren Snapchat, kullanıcıların burada bulunan linke tıklayarak doğrudan bir müzik uygulamasının çalma listesine ya da bir e-ticaret uygulamasındaki ürün sayfasına ulaşabilmesini sağlayacak.

Kullanıcıların tek tıklamayla istediği servise ulaşmasının oldukça basit olması planlanıyor ve şirket bu esnada kullanıcı bilgilerinin gizli tutulacağını da söylüyor. Bu yeni reklam özelliğini kısa sürede birçok markanın test etmesi bekleniyor.

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -