McDonald’s, yeni çalışanlarını Snapchat’ten seçiyor

 Haber 11 Nisan 2017 Semiha Ahmed

McDonald’s Avustralya, ya da daha yaygın adıyla Maccas Down Under, farklı bir iş başvuru yöntemi uygulamaya karar verdi.

Fast food devi, Snapchat’le iş birliği kurarak uygulamada Snaplications adında McDonald’s temalı filtreleri 7 Nisan’da başlattı. Bu yenilikçi iş başvuru yöntemi sayesinde adaylar canlandırılmış üniforma ile kendilerini 10 saniyede tanıtma fırsatı yakalayacak. Bu da McDonald’s’ın göreve alacağı kişileri belirlemede işini kolaylaştıracak.

McDonald’s tüm snap’leri gözden geçirdikten sonra adayları resmi başvuru formu indirebilecekleri “dijital kariyer merkezine” yönlendiriyor. Bundan sonra da potansiyel adayların değerlendirilmesi daha kolaylaşacak.

Bundan böyle daha modern ve yenilikçi olmayı hedefleyen McDonald’s, genç kitleye de hitap etmek adına Facebook ve Instagram gibi sosyal medya devlerinden faydalanmayı planlıyor.

Maccas’ın dijital direktörü Mark Wheeler, bu yeni yöntem hakkında şunları paylaşıyor: “McDonald's’a başvuru yapan genç insanlar için genellikle bu onların ilk işi. 100 bin kişilik ekibimize gelip katılacak olanları değerlendirirken aradığımız şey tutum ve heves. Bence 10 saniye içinde bunu alabilirsiniz.”

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -