McDonald's son reklam filmini yayından kaldırdı

 Haber 17 Mayıs 2017 Semiha Ahmed

McDonald's, Leo Burnett London iş birliği ile hazırlanan reklam filmini geri çekti.

Filmde babası hayatta olmayan bir çocuk, annesine onun hakkında sorular soruyor. Ancak reklam filmi, çocukların acısını kullanmasından dolayı eleştirildi.

Fast food devi dün yaptığı açıklamada, verdiği “herhangi bir rahatsızlıktan” dolayı özür dilediğini açıkladı. Sadece özür dilemekle kalmayan marka, bir adım daha atarak reklam filmini yayından kaldırdı.

The Guardian’ın haberine göre, The Advertising Standards Authority, sadece Pazartesi günü bu reklamla ilgili 100 tane şikayet aldı. Şikayet edenlerin bazıları da Babalar Günü’ne az bir zaman kalmışken böyle bir reklamın yayınlanmasını eleştirdi.

Reklam filminde anne, oğluna hayatta olmayan babasını tarif ediyor. Ancak duydukları gencin mutsuz olmasına neden oluyor çünkü hiçbir özelikleri benzemiyor. Fakat McDonald’s’a girdiklerinde ve çocuk hamburgerini yemeye başladığında annesi “Bu, babanın en sevdiğiydi” diyor.

McDonald’s sözcüsü, reklam filminin TV ve sinema dahil tüm yayınlardan çektiğini bildirdi. Ancak yayıncılarla yapılan sözleşmeler yüzünden reklam filmi bugün yayında kalacak.

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları