Kurumlara sosyal sorumluluk için yeni platform: C@RMA

 Haber 13 Ocak 2014 Campaign Türkiye

2007 yılında özel bir bankanın ‘Yapılandırılmış Finansman’ birimini oluşturmak üzere Türkiye’ye gelen  Sandrine Ramboux, iş dünyası profesyonellerinin hangi sivil toplum kuruluşlarının hangi projelerine ne şekilde katkıda bulunabileceklerine kendilerinin karar verebileceği www.4C@rma.com adında web tabanlı bir platform kurdu.

Sandrine Ramboux

Türk iş dünyasının profesyonelleri ile sivil toplum organizasyonlarının buluşabileceği inovatif bir proje olan www.4carma.com; kişilerin, hangi sosyal organizasyonlara ne şekilde yardım edebileceklerine kendilerinin karar verdiği web tabanlı bir platformu.

Platform ile kişiler, organizasyonları ve sosyal faydaya yönelik projelerini finansal olarak destekleyebilecekleri gibi, bu organizasyonlar için gönüllü çalışmalara da katkı sağlayabiliyorlar. Proje resmi olarak Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, denetim şirketi Mazars Denge ve İsmen Günalçin Avukatlık Bürosu tarafından da destekleniyor.

Türkiye’ye geldiğinde arkadaşlarıyla her zaman yararlı bir şey yapmak istediklerin kaydeden Ramboux, “Bu noktada nereye gideceğimi, nasıl gönüllü olacağımı bilmiyordum. Van depremi zamanında kimileri, yerine ulaşmayacağı gerekçesiyle para yardımı yapmaya çok karşıydı. Bağış kanallarında gerçek bir güven söz konusu değildi. Biz de daha çok güven ve fırsat sunan bir platform kurabileceğimizi düşündük. Burada, özellikle ‘yetenek temelli gönüllük’ esasına odaklanıyoruz. Böylelikle organizasyonların etkiliğini artırmayı hedefliyoruz. Hedef kitlemiz ise zamanı olmayan, ağır çalışan ama bunun yanında topluma faydalı bir şeyler yapma ihtiyacını hisseden çalışanlar” dedi.

 

 

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR