Jaguar F-PACE'e “2017 World Car Awards”dan  2 ödül

 Haber 18 Nisan 2017 İzel Özten

Jaguar’ın ilk performans SUV modeli F-PACE, “2017 World Car of the Year” Yılın Otomobili ünvanı ile birlikte Yılın Otomobil Tasarımı ödülünü de kazandı.

Şirketin satışları hızla yükselen F-PACE modeli, Dünya Otomobil Ödülleri’nin 13 yıllık tarihinde 2 ödül kazanabilen iki araçtan bir tanesi oldu. F-PACE, yarışmayı 24 ülkeden 75 otomobil gazetecisinin kullandığı oylar ile kazandı.

Jaguar Tasarım Direktörü lan Callum da F-PACE’in Jaguar’ın ilk SUV aracı olarak 2017 Dünya Otomobil Ödülü’nü kazanmasının, markanın benzersiz tasarım ilkelerini ve dinamik niteliklerini pazarda farklı alana taşıma kararının doğruluğunu gösterdiğini belirtti.

99.000 €’dan başlayan fiyatlar ile Borusan Otomotiv Jaguar Land Rover Yetkili Satıcılarında  bulunan Jaguar F-PACE, aluminyum gövde yapısı, 2.0 litre 180 bg Ingenium dizel motoru ile,  performans ve yakıt ekonomisini bir arada sunarken 0’dan 100 km/sa’e 8.7 saniyede çıkıyor ve 100 kilometrede ortalama 5.3 litre yakıt tüketiyor. 3.0 lt 300 bg V6 dizel motor ise 0’dan 100 km/sa’e yalnızca 6.2 saniyede ulaşarak heyecan verici bir performans yaşatıyor ve özel sipariş ile satın alınabiliyor.
 

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -