Güzel Sanatlar, Saatchi & Saatchi ile yollarını ayırıyor

 Haber 28 Nisan 2014 Tolga Tuna

Güzel Sanatlar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Şardan'ın konu hakkındaki açıklaması:

“Sektörde 41. yılımızı kutladığımız bu yıl,  bir hayal kurduk; 2016 yılında Borsa Istanbul’da Türkiyenin halka açılan ilk bağımsız reklam ve iletişim grubu olmak. Kendimize koyduğumuz bu hedef doğrultusunda, geçmişte bünyemize dahil ettiğimiz şirketlerin tümünü tek bir ortaklık çatısı altında toplayarak resmi olarak Güzel Sanatlar Grubu’nu oluşturduk.

Bu noktada büyük hedefleri olan bağımsız bir reklam ve iletişim grubu olarak tüm stratejik iş ortaklıklarımızı(affiliationları) gözden geçirmemiz gerekti. Bilindiği gibi 1985’ten beri Saatchi & Saatchi ile karşılıklı verimli ve kazançlı bir işbirliği içindeydik, ancak bizim halka açılma hedefimiz ile onların kendi sahipliklerindeki ajanslara yatırım yapma stratejileri örtüşmediği için, karşılıklı olarak işbirliğimizi sonlandırma kararı verdik.

Bu karar sonucunda Saatchi & Saatchi adına Güzel Sanatlar tarafından hizmet verilen müşteriler için bir geçiş süreci planlandı. Güzel Sanatlar 29 yıllık işbirliği süresince olduğu gibi bu geçiş sürecinde de, üzerine düşen görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirecektir.”

Saatchi & Saatchi EMEA COO’su Justin Billingsley’nin konudaki açıklaması :

“Türkiye’de Güzel Sanatlar ile bir çok şeyler başardık ve bu ortaklık olmasaydı bu başarıların hiçbiri ne Güzel Sanatlar ne de Saatchi & Saatchi için mümkün olmazdı.

Ortaklığımız hisse sahipliği içermeyen stratejik bir ortaklıktı. Saatchi & Saatchi ve Publicis Groupe olarak, Türkiye’deki ajanslarımızın çoğunluk hissesine sahip olarak, holding şirketi yaklaşımıyla, kalite, yetkinlik ve sonuçlarımızı bir sonraki aşamaya taşıyacak şekilde yönetmek istiyoruz. Buna uygun olarak, Güzel Sanatlar ile devam eden stratejik iş ortaklığımızı sonlandırma kararı aldık. Ancak kendilerine bundan sonraki yolculuklarında başarılar dileriz.

Türkiye Saatchi & Saatchi için son derece önemli bir pazar. Türkiye’deki müşterilerimize nasıl hizmet vermeyi planladığımızı en kısa sürede açıklıyacağız.”

Yiğit Şardan, Güzel Sanatlar Grubu'nun yeni hedeflerini ve Saatchi & Saatchi ile ayrılık sürecinin tüm detaylarını Campaign Türkiye'ye anlattı. Detaylar Campaign Türkiye'nin Mayıs sayısında...

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR