Geçtiğimiz sezonun en iyi futbol reklamları

 Haber 07 Ağustos 2017 Semiha Ahmed

Heyecanla beklenen Premier Lig’le birlikte bu hafta sonu futbol sezonu tekrar başlıyor. Futbol pazarlamasının yoğun yaşanacağı bu dönemde haliyle epey futbol reklamı da karşımıza çıkacak. Bu reklamları da en az ligi beklediğimiz kadar heyecanla beklerken gelin geçtiğimiz yılın en iyi futbol reklamlarına bir göz atalım.


Adidas "Never Follow feat. Paul Pogba", Iris

Bize çok uzun bir zaman önce gibi gelse de geçtiğimiz yazın futbol gündemine oturan en önemli olay yıldız futbolcu Paul Pogba’nın Manchester United’e dönmesi oldu. Futbolcu çok sayıda Adidas reklamında yer aldı; bunların arasında da en iyi olarak "Never Follow" filmini gösterebiliriz. Pogba’nın kendini benzersiz görmesi ve “hiçbir zaman ben olamazsın” demesini alaya alan filmde bir hayranı onun yerinde olmayı değil de sadece Adidas ayakkabılarını istediğini söylüyor.


UEFA "We Play Strong", FCB Inferno

FCB Inferno ajansının hazırladığı bu enerji dolu reklamın hedefi beş yıl içinde futbolu Avrupa’daki kadınların en fazla oynadığı oyun haline getirmek ve daha fazla genç kadını bu spora çekmek. “Together #We Play Strong” adındaki reklam filminin metin yazarlığını Sarah Lefkowith, yönetmenliğini ise Nexus Studios’tan Kibwe Tavares üstlendi.


BT Sport "Four competitions. One venue", Abbott Mead Vickers BBDO

Geçen gece futbolcu Delle Alli’nin yer aldığı sezonun ilk futbol reklamını yayınlayan BT Sport, geçtiğimiz yıl farklı ekran görüntülerini birleştirerek oluşturduğu dikkat çekici bir reklam yayınlamıştı. Bu çalışmanın hazırlanması için BT Sport’da yayınlanan Premier Lig, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve FA Cup’tan farklı görüntüleri kullanıldı.


Vauxhall "Vauxhall Fan Hotline"

Opel'in Birleşik Krallık’taki markası Vauxhall, düzenlediği bir yarışmadan kazananları kutlamak için milli futbolcular Hal Robson-Kanu ve James Chester’ı kullandı; bunu da Facebook üzerinden görüntülü sohbetle gerçekleştirdi.

 

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -