Cannes'da radarınıza girmesi gereken 5 kampanya

 Haber 08 Haziran 2017 Müjde Bayındır

Bu yıl Cannes Lions'da yarışacak bu 5 kampanyayı duymamış olma ihtimaliniz yüksek. 17-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Cannes Lions Yaratıcılık Festivali'ne sayılı gün kalmışken, manşetlere giremememiş, hak ettiği ilgiden daha azını görmüş bu kampanyalara bir göz atmaya ne dersiniz?

İşte bu ay içerisinde dikkatle bakmanız gereken 5 proje:

1. Y&R ve New Moment Belgrade -  The Interreligious Council of Bosnia & Herzegovina

“One Book for Peace”

Çeşitli sebeple birçok parçaya bölünen Balkanların bu konudaki şöhreti herkesin malumu. Bölge etnik çalışmalarla tahrip edilmişken, dini farklılıklar ise sadece gerginliği artırdı. IRC BiH tarafından hazırlanan bu reklam filmi, Balkanlardaki iki ana din olan Hristıyanlık ve İslamiyet'in gerçekten de o kadar farklı olmadığının cevabını arıyor.

2. VML, Media Monks ve The Zoo at Google - LEGOLAND

 “Quest to Legoland” 

Ebeveynler için çocuklarla yolculuk yapmak br kabus olabilir, eğer çocukların dikkatini çekecek denli aktiviteler olmazsa. Lego da bu sorundan yola çıkarak ücretsiz bir uygulamayı piyasaya sunuyor. GPS kullanılan uygulamada yolculuk, klasik navigasyon kullanımlarından farklılaşarak çocukların LEGOLAND’de yolculuk etmesine olanak veriyor.

3. SS+K - Fusion

“As American As”

Fusion’ın hazırladığı bu basılı kampanya, çeşitlilik, kabullenme ve sansür konularına değinerek tartışma yaratabilecek görsellere yer veriyor. “Amerikalı gibi” sloganıyla ilerleyen kampanya çeşitli profilden dikkat çekici insanlara yer vererek Amerika'nın farklılıklara olan hoşgörüsünü işliyor.

4. Energy BBDO - Off the Street Club

"Bullet Hole Transplant"

Silah şiddeti Chicago’nun başının belası ama sadece bazı bölgelerinin. Energy BBDO bu kampanya için, gerçek kurşun deliğinin bulunduğu duvarı bir anıt haline getirerek Chicagoluların gösterimine sunuyor. Anıtı inceleyenler böylelikle silah şiddeti hakkında bilgilenerek bilinçleniyorlar.

5. KBS - Answer ALS

“Signed by Steve”

Eski New Orleans Saint oyuncusu Steve Gleason, yıllardır ALS hastalığına karşı savaşıyor. Answer ALS isimli bir dernek kurarak tedavi için de araştırmalar yaptırıyor. Gleason’ın bu çabasını ve kuruluşu anlatan reklam filmi ise KBS imzası taşıyor.

 

 

 

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -