Cannes’da neler öğreneceğiz?

 Haber 18 Mayıs 2017 Semiha Ahmed

Bu yıl, 17-24 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Cannes Lions festivalinde neler öğreneceğimizi aşağıdaki 5 maddede sıralıyoruz:

1. Oranları nasıl değiştirirsiniz

#SthlmOp’un oturumunda yeni yeteneklerin kreatif sektöre gelecekteki akınını nasıl güvenceye alacağınızı ve tüm ajanslar ile #SthlmOp için kaynağı açık çalışma modelleri kazanmayı öğreneceksiniz.

Twitter’ın oturumunda Twitter ve Saturday Morning, reklamcılıktaki çeşitlilik ve katılım üzerine yeni düşüncelere ilham verecek ve yaratıcılık sayesinde eyleme geçmeye sevkedecek bir plan paylaşacaklar.

Getty Images oturumunda cinsiyet, ırk, ruhsal bozukluk, LGBTQ ve din konularında yeniden çerçeve oluşturma anlayışlarında görüntülerin nasıl bu kadar etkili olduğunu öğrenebilirsiniz.

P&G’nin oturumunda Marc Pritchard, Madonna Badger, Tina Brown ve Sheryl Sandberg, markaların hem iyilik hem de büyümek için kreatif seslerini nasıl kullandıklarını tartışmak için bir araya gelecek.

2. Kreatif liderliğin yeni modelleri

R/GA’ın oturumunda engellenenden engelleyene dönüşmenin yolları ve yenilik sağlamak adına ajansların kendi modellerini nasıl yeniden düşünmeleri gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Venables Bell & Partners oturumunda Hear Paul Venables, Sofi Tukker ve Lee Daniels, bağımsızlığın kreatif çalışmalarında temel etken olduğuna neden inandıklarını tartışacaklar.

Dentsu Inc. oturumunda ajanslar yaratıcılıklarını zorlamak ve yeni alanlara girmek için Dentsu’dan ilham alabilir.

The Lookinglass oturumunda karar almanın gizli etkilerini öğrenebilir ve kendi liderliğinizin etkisini arttırmak için ilham alabilirsiniz.

3. Gelecek nasıl görünüyor

Pinterest’in oturumunda makine öğrenimi ve bilgisayar görüşü gibi teknolojilerin nasıl sınırları kaldıracağını ve sonsuz kreatif imkanlar getireceklerini görebilirsiniz.

Havas’ın oturumunda pazarlamacıların hangi noktada etik açıdan geri çekilme kararı almaları gerektiğini MIT, GSK ve Havas’tan öğrenebilirsiniz.

Google’ın oturumunda tutkulu mühendislerin, pazarlamacıların ve siyaset uzmanlarının; ürünleri yeniden hayal etmek, kreatif çalışmaları geliştirmek ve hatta troller ve siber saldırılarla savaşmak için makine öğrenimini nasıl kullandıklarını öğrenebilirsiniz.

L2 Inc. oturumunda dijital çağda kimler büyüyor ve kimler yok oluyor; önümüzdeki yılın en büyük kazananları ve kaybedenleri kim ve iş dünyasında ve toplumda bıraktıkları etkileri öğrenebilirsiniz.

4. Muhteşem bir müşteri için neler gerekiyor

LEGO’nun oturumunda sosyal medya dünyasına geç girmesine rağmen ön sıralara yerleşen ve sosyal ve dijital yenilikler başlatan bir markanın bunu nasıl başardığını dinleyebilirsiniz.

Rothco ve AIB oturumunda gerçekten kreatif olabilmek için neden güvenmeye ihtiyaç olduğunu ve en iyi kreatif fikirlerinizi özgür bıraktığınızda neler olacağını öğrenebilirsiniz.

Samsung’un oturumunda radikal iş birliklerinin global bir markayı nasıl bir anda değiştirebileceğini dinleyebilirsiniz.

Johannes Leonardo oturumunda Alexander Wang, Stan Smith, Paul Gaudio ve Ferdinando Verderi ile Adidas’ın kreatif kültürüne göz atabilirsiniz.

5. Yaratıcılık zanaatı

Drum OMG oturumunda Super Bowl devre arası şovunun yönetmeninden risk almak, korkusuz olmak, güçlü bir vizyona sahip olmak ve güvenebileceğiniz bir ekibe sahip olmak için tüyolar alabilirsiniz.

Tongal ve NASA’nın oturumunda kreatif fikirler üretmek için uzayda yaşamak gibi zorlukların üstesinden gelen ve yenilikler geliştiren NASA’dan ilham alabilirsiniz.

WCRS oturumunda Dino Burbidgeile insan yaratıcılığının garip ve muhteşem dünyasını keşfe çıkıp pratik şekilde daha yaratıcı olmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Ph.M.Radio oturumunda radyo reklamcılığının en önemli isimlerinden biri ve usta bir metin yazarı olan Philip Maes, size içinizdeki komedyeni ortaya çıkarmayı ve eğlenceli metinler yazmayı öğretecek.

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları