D&AD, bu sene yeni bir tasarımla hayata geçiyor

 Haber 20 Mart 2017 Semiha Ahmed

D&AD, bu sene düzenlenecek festivali için The Beautiful Meme tarafından hazırlanan yeni tasarımını ortaya çıkardı.

Önümüzdeki ay Londra’da düzenlenecek D&AD Festival’de üç gün konuşmalara, atölyelere ve sergilere yer verilecek. Şu ana kadar açıklanmış olan konuşmacılar arasında Erik Kessels, Stefan Sagmeister ve Refinery29’un kurucusu Piera Luisa Gelardi bulunuyor.

The Beautiful Meme, etkinliğin bu yeni kimliğini hazırladı ve D&AD kalemlerine animasyon serisinde hayat verdi. Kısa animasyon filmlerinde kalemler, biçim, şekil ve renk değiştiriyor.

The Beautiful Meme’in kreatif direktörü Ben Haworth, amaçlarının D&AD kalemlerinin reklamcılıkta ve tasarımda “mükemmelliğin sembolü” olarak değişmez duruşunu yansıtmak olduğunu belirtti. Kampanya için 20 farklı tasarım hazırlandı. Animasyon filmler de sosyal medyada ve festival sırasında The Truman Brewery’deki ekranlarda yayınlanacak. Aynı zamanda binanın çevresinde de basılı görüntüleri sergilenecek.

Festival programı henüz tamamen açıklanmamış olsa da D&AD tarafından her gün farklı konuların işleneceği kesinleşti. 25 Nisan’da global mücadele konularına odaklanılacak; 26 Nisan’da kreatif endüstriyi şekillendiren trendler ve teknolojik değişiklikler gözden geçirilecek; 27 Nisan’ın konusu Outrageous Magic (Taşkın Büyü), burada lider kreatifler kendi zanaatını ve usullerini tartışacak. Festival programı aynı zamanda D&AD’nin Professional Awards’a gelen entry’lerin, Next Director ve Next Photographer sergilerini içeriyor.

Kaynak: Creative Review

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -