Nielsen'de üst düzey atama

 Atamalar 06 Nisan 2017 Kamer Yılmaz

Erdem Tolon, Nielsen Orta Avrupa iş geliştirme direktörü olarak atandı.

2002 yılında Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümünü tamamlayan Erdem Tolon, 2004 yılında Norwegian School of Economics Üniversitesi’nde İşletme alanında Master derecesi aldı. Kariyerine Nielsen’de 2005 yılında Pazarlama Uzmanı olarak başlayan Tolon, 2007 yılında Pazarlama Müdürü ve 2012 yılında Nielsen Medya Genel Müdürü olarak devam etti.

Tolon; televizyon, radyo, basın, sinema, outdoor ve dijital mecra medya ölçümlemeleri konularındaki bilgi ve liderliğiyle Nielsen’in Türkiye’de büyümesine yüksek derecede katma değer sağlayan Tolon başarı yönetimine ek olarak sektörde Nielsen’in medya ve araştırma alanında ön planda yer almasını sağladı.

Nielsen Türkiye’nin Dijital Dönüşümü’ne çok değerli katkılar sağlayan Tolon, 2017 yılında Digital Ad Ratings çözümünü hayata geçirerek Dijital mecralarda kampanyalara ait ratinglerin belirlenmesine yönelik çalışmanın Türkiye’de hayata geçmesini sağladı. Nielsen Türkiye yönetim ekibinin önemli isimlerinden olan Erdem Tolon, Mart 2017 itibariyle Nielsen Media Research Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine ek olarak Türkiye, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan’ın aralarında bulunduğu CEE Bölgesi İş Geliştirme Direktörü sorumluluğuna getirildi.

Erdem Tolon yeni görevi ile ile ilgili olarak “Uluslararası şirketlerde Türkiye’den genç ve yetenekli yöneticilerin ön plana çıkarak, uluslararası yönetimde yer alması konusunda örnek olmaktan büyük mutluluk duymaktayım” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR